Laureaci Nagród Duszenki

Laureatami VII i VIII edycji nagrody im. Kamila Duszenki za lata 2021 i 2022zostali Jingyin Huang (Uniwersytet Ohio State) i Mikołaj Frączyk.(Uniwersytet w Chicago). Nagroda przyznawana jest co rok w rocznicę urodzin Kamila w zakresach matematyki i hematologii. Została ustanowiona dla upamiętnienia młodego matematyka (absolwenta XIV LO Wrocław oraz IM UWr), który zmarł w 2014 w wieku 28 lat z powodu ostrej białaczki limfoblastycznej. Jest ona formą wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy wspierali Kamila w trakcie choroby i dołożyli starań, aby użyto wszystkich dostępnych metod leczenia pozwalających mieć nadzieję na jego wyleczenie.

Jingyin Huang obronił w 2015 doktorat pod kierunkiem Bruce'a Kleinera w Instytucie Couranta na Uniwersytecie Nowojorskim, był post-dokiem na Uniwersytecie McGilla oraz w Instytucie Maxa Plancka w Bonn.
Mikołaj Frączyk obronił w 2017 doktorat na Uniwersytecie Paris–Sud pod kierunkiem Emmanuela Breillarda, był post-dokiem w Instytucie Renyiego w Budapeszcie i członkiem Institute for Advanced Studies w Princeton.Obecnie zajmuje pozycję Dickson Instructor na Uniwerystecie Chicagowskim. Od 2023 będzie kierował prestiżowym Centrum Discouri w Krakowie.

1 rok temu