2 dni temu

25 II w wieku 103 lat zmarł Ryszard Nowakowski - pierwszy zarejestrowany student matematyki w powojennym Wrocławiu, magistrant Hugona Steinhausa, doktorant Jerzego słupeckiego (rok obrony 1964), emerytowany pracownik PWr, autor podręczników, wydawca książek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się  1 III o godz. 11.30 w kościele Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

2 tygodnie temu

Dzięki umowie Fundacji z Polskim Towarzystwem Matematycznym można przekazać 1,5% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać: w rubryce 147 "KRS 0000042305", a w rubryce 149 koniecznie "wsparcie FMW" i zaznaczyć pole 150. W tym roku Fundacja stoi przed wyzwaniem sfinansowania udziału reprezentacji Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej, którego koszt wielokrotnie przewyższa dotację z MEiN, dlatego dodatkowe wsparcie jest Fundacji szczególnie potrzebne.

Uniwersytet Wrocławski
2 tygodnie temu

Wydział Matematyki i Informatyki UWr oraz Departament Edukacji UM Wrocławia zapraszają uzdolnionych uczniów do  uniwersyteckich klas VII o profilu matematyczno-informatycznym. Od 1 IX 2024 takie klasy będą po raz szósty otworzone w  SP 3 (ul. Bobrza, www) oraz w SP nr 76 (ul. Wandy, www ). 8 VI o godz. 10 w sali 25 II UWr odbędzie się test kwalifikacyjny dla kandydatów, a w sali 119 - spotkanie dla ich rodziców. Tu są szczegółowe informacje, a tu są testy egzaminacyjne z poprzednich lat: 2018, 2019, 2021, 2022, 2023.

2 tygodnie temu

29 II odbędzie się spotkanie czwartkowego kółka MdM Juniorów, 5 III - wtorkowego kółka MdM Młodzików, a spotkania sobotnich Międzyszkolnych Kółek Matematycznych odbędą się 9 III.

1 miesiąc temu

Po 6 latach przerwy reaktywowany został konkurs O Laur Hugona organizowany przez SP 5 Ww. Etap szkolny XIII edycji odbędzie się 1 III, a finał 26 IV.

1 miesiąc temu

W dniach 2-3 III odbędzie się finał VII edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez IM UJ.

2 miesiące temu

W dniach 4-8 III odbędzie się w Polanicy-Zdroju XXXIII Zimowa Szkoła Matematyki nt. "Metody wektorowe w matematyce". Weźmie w niej udział 100 osób.

2 miesiące temu

Do 8 III przyjmowane są prace eliminacyjne do XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Finał odbędzie się w IM UWr 20 IV.

3 tygodnie temu

9 III obchodzony jest doroczny Dzień Statystyki Polskiej uchwalony na zebraniu Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk w 2008 roku.

4 dni temu

9 III w godz. 10-11:30 odbędzie się III etap konkursu algorytmicznego InstaLogik organizowanego przez platformę edukacyjną InstaKod przeznaczoną do nauki podstaw programowania i informatyki.

2 dni temu

10 III o godz. 12 zostaną rozegrane (on-line) eliminacje do XVIII Mistrzostw Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks". Finały zaplanowano na 11 V w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.

2 tygodnie temu

W dniach 11-15  III w Lewinie Kłodzkim odbędzie się VII Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej organizowany przez IM UWr, III i XIV LO Ww oraz ALO PWr.

5 miesięcy temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę p.n. "A jednak się obraca, czyli rubikowy zawrót głowy" prezentującą łamigłówki logiczno-manualne z kolekcji Mikołaja Zawady - studenta IM UWr.

8 miesięcy temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM UWr prezentowana jest wystawa "Kalejdoskop matematyczny" przygotowana przez Bibliotekę WMI UWr.

2 miesiące temu

W galerii Łącznik na WMI UWr można zwiedzać pierwszą pokonkursową wystawę Matematyka i Sztuka. Pierwszy etap konkursu wygrał student matematyki Łukasz Rębisz (abs. I LO Jawor), ustalając tytuł wystawy prac plastycznych "Wystarczy jeden".