1,5% na FMW

2 tygodnie temu

Dzięki umowie Fundacji z Polskim Towarzystwem Matematycznym można przekazać 1,5% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać: w rubryce 147 "KRS 0000042305", a w rubryce 149 koniecznie "wsparcie FMW" i zaznaczyć pole 150. W tym roku Fundacja stoi przed wyzwaniem sfinansowania udziału reprezentacji Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej, którego koszt wielokrotnie przewyższa dotację z MEiN, dlatego dodatkowe wsparcie jest Fundacji szczególnie potrzebne.

Nabór do klas uniwersyteckich

1 tydzień temu
Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki UWr oraz Departament Edukacji UM Wrocławia zapraszają uzdolnionych uczniów do  uniwersyteckich klas VII o profilu matematyczno-informatycznym. Od 1 IX 2024 takie klasy będą po raz szósty otworzone w  SP 3 (ul. Bobrza, www) oraz w SP nr 76 (ul. Wandy, www ). 8 VI o godz. 10 w sali 25 II UWr odbędzie się test kwalifikacyjny dla kandydatów, a w sali 119 - spotkanie dla ich rodziców. Tu są szczegółowe informacje, a tu są testy egzaminacyjne z poprzednich lat: 2018, 2019, 2021, 2022, 2023.

Kółka matematyczne

2 tygodnie temu

27 II odbędzie się spotkanie wtorkowego kółka MdM Młodzików, 29 II - czwartkowego kółka MdM Juniorów, a spotkania sobotnich Międzyszkolnych Kółek Matematycznych odbędą się 9 III.

Seminarium WMI UWr

5 miesięcy temu

27 II o godz. 12:30 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się posiedzenie seminarium wydziałowego WMI UWr. Prelegentem będzie Maciej Piróg (II UWr, doktorat na Oxford University), który wygłosi odczyt nt. "Algebry szyte na miarę efektów".

Olimpiada Statystyczna

4 miesiące temu

28 II odbędzie się I część etapu centralnego VIII Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Konkurs "O laur Hugona"

1 miesiąc temu

Po 6 latach przerwy reaktywowany został konkurs O Laur Hugona organizowany przez SP 5 Ww. Etap szkolny XIII edycji odbędzie się 1 III, a finał 26 IV.

Turniej Jagielloński

1 miesiąc temu

W dniach 2-3 III odbędzie się finał VII edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez IM UJ.

XXXIII ZSM

2 miesiące temu

W dniach 4-8 III odbędzie się w Polanicy-Zdroju XXXIII Zimowa Szkoła Matematyki nt. "Metody wektorowe w matematyce". Weźmie w niej udział 100 osób.

Konkurs "Żuraw"

2 miesiące temu

Do 8 III przyjmowane są prace eliminacyjne do XV edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Finał odbędzie się w IM UWr 20 IV.

Dzień Statystyki

2 tygodnie temu

9 III obchodzony jest doroczny Dzień Statystyki Polskiej uchwalony na zebraniu Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk w 2008 roku.

InstaLogik

3 dni temu

9 III w godz. 10-11:30 odbędzie się III etap konkursu algorytmicznego InstaLogik organizowanego przez platformę edukacyjną InstaKod przeznaczoną do nauki podstaw programowania i informatyki.

MP w Sudoku

1 dzień temu

10 III o godz. 12 zostaną rozegrane (on-line) eliminacje do XVIII Mistrzostw Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks". Finały zaplanowano na 11 V w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.

A jednak się obraca...

5 miesięcy temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę p.n. "A jednak się obraca, czyli rubikowy zawrót głowy" prezentującą łamigłówki logiczno-manualne z kolekcji Mikołaja Zawady - studenta IM UWr.

Kalejdoskop na wystawie

8 miesięcy temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM UWr prezentowana jest wystawa "Kalejdoskop matematyczny" przygotowana przez Bibliotekę WMI UWr.

Matematyka i Sztuka

2 miesiące temu

W galerii Łącznik na WMI UWr można zwiedzać pierwszą pokonkursową wystawę Matematyka i Sztuka. Pierwszy etap konkursu wygrał student matematyki Łukasz Rębisz (abs. I LO Jawor), ustalając tytuł wystawy prac plastycznych "Wystarczy jeden".