Marsz na Orientację

1 miesiąc temu

30 IX odbędzie się w Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze we Wrocławiu XXI Matematyczny Marsz na Orientację. Bazą zawodów będzie ZS nr 3 ul. Szkocka 64. Tu jest lista startowa i komunikat techniczny.

Konkurs BNY Mellon

1 miesiąc temu

Do 30 IX można składać wnioski do V edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej organizowanego przez BNY Mellon Poland. Zwycięzcy otrzymują nagrody w wysokości 15000, 10000 i 5000 zł.

Konkurs im. Wilkosza

1 miesiąc temu

Do 30 IX można przesyłać prace studenckie do IV edycji konkursu PTM im. Witolda Wilkosza na najlepszą pracę popularyzującą matematykę. Konkurs organizowany jest przez oddział krakowski PTM.

Konkurs prac studenckich

1 miesiąc temu

Do 30 IX przyjmowane są zgłoszenia do LXVI edycji konkursu PTM studenckich prac z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza.

Konkurs im. Krygowskiej

1 miesiąc temu

Do 30 IX można przesyłać prace studenckie na konkurs PTM im. Krygowskiej na najlepszą pracę z dydaktyki matematyki.

Wyjazd nauczycieli

1 tydzień temu

Do 2 X przyjmowane są zgłoszenia (na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd nauczycieli matematyki "Ścieżka w obłokach" do Dolnej Morawy w Czechach (na Sky Bridge i Sky Walk) zaplanowany na 14 X. W cenie jest przejazd, atrakcje na miejscu i obiad.

Seminarium WMI UWr

2 tygodnie temu

3 X o godz. 12:30 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się posiedzenie seminarium wydziałowego WMI UWr. Prelegentem będzie prof. Anand Pillay (University of Notre Dame), który wygłosi wykład nt. "Structural identifiability, differential algebra, and model theory".

MP w Speedcubingu

4 tygodnie temu

W dniach 6-8 X odbędą się w Skierniewicach XIX Mistrzostwa Polski w Speedcubingu (układaniu kostek Rubika i innych łamigłówek na czas).

Kółka matematyczne

2 tygodnie temu

Trwają zapisy internetowe na Międzyszkolne Kółka Matematyczne. Lista osób zgłoszonych i wolnych miejsc jest tutaj. Start zajęć 7 X.

MP w Shogi

1 miesiąc temu

7 X o 11:30 w siedzibie Fundacji Nami we Wrocławiu (ul. Przelot 7) odbędą się IX Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Shogi (szachach japońskich).

XV Konferencja SEM

4 tygodnie temu

Do 15 X przyjmowane są zgłoszenia na XV Konferencję Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej p.n. "Odkrywanie matematyki", która odbędzie się w dniach 20-22 X w Sielpi.

Eliminacje do OMJ

1 miesiąc temu

Do 16 X należy wysłać rozwiązania zadań eliminacyjnych z XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Eliminacje do OM

1 miesiąc temu

Do 16 X należy wysłać rozwiązania I serii zadań eliminacyjnych z LXXV Olimpiady Matematycznej. Kolejne serie należy wysłać do 10 i 30 XI.

A jednak się obraca...

4 tygodnie temu

Do 30 XI w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę p.n. "A jednak się obraca, czyli rubikowy zawrót głowy" prezentującą łamigłówki logiczno-manualne z kolekcji Mikołaja Zawady - studenta IM UWr.

Kalejdoskop na wystawie

3 miesiące temu

Do 30 XI w  galerii "Pod Hugonem" w IM UWr prezentowana jest wystawa "Kalejdoskop matematyczny" przygotowana przez Bibliotekę WMI UWr.

Strony