Ligi Zadaniowe WPM

1 dzień temu

Ruszyły kolejne edycja Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają od 17 lat. Zapraszamy do udziału.

Marsz na Orientację

1 miesiąc temu

W XXI Matematycznym Marszu na Orientację zwyciężyły patrole: w Młodzikach i Juniorach z SP 1 Wrocław, w Seniorach LO III Ww i IM UWr, a wśród dorosłych LO X Ww. Tu są szczegółowe wyniki.

Wyjazd nauczycieli

1 tydzień temu

Do 2 X przyjmowane są zgłoszenia (na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd nauczycieli matematyki "Ścieżka w obłokach" do Dolnej Morawy w Czechach (na Sky Bridge i Sky Walk) zaplanowany na 14 X. W cenie jest przejazd, atrakcje na miejscu i obiad.

Seminarium WMI UWr

2 tygodnie temu

3 X o godz. 12:30 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się posiedzenie seminarium wydziałowego WMI UWr. Prelegentem będzie prof. Anand Pillay (University of Notre Dame), który wygłosi wykład nt. "Structural identifiability, differential algebra, and model theory".

MP w Speedcubingu

4 tygodnie temu

W dniach 6-8 X odbędą się w Skierniewicach XIX Mistrzostwa Polski w Speedcubingu (układaniu kostek Rubika i innych łamigłówek na czas).

Kółka matematyczne

3 tygodnie temu

Trwają zapisy internetowe na Międzyszkolne Kółka Matematyczne. Lista osób zgłoszonych i wolnych miejsc jest tutaj. Start zajęć 7 X.

MP w Shogi

1 miesiąc temu

7 X o 11:30 w siedzibie Fundacji Nami we Wrocławiu (ul. Przelot 7) odbędą się IX Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Shogi (szachach japońskich).

XV Konferencja SEM

1 miesiąc temu

Do 15 X przyjmowane są zgłoszenia na XV Konferencję Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej p.n. "Odkrywanie matematyki", która odbędzie się w dniach 20-22 X w Sielpi.

Eliminacje do OMJ

1 miesiąc temu

Do 16 X należy wysłać rozwiązania zadań eliminacyjnych z XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Eliminacje do OM

1 miesiąc temu

Do 16 X należy wysłać rozwiązania I serii zadań eliminacyjnych z LXXV Olimpiady Matematycznej. Kolejne serie należy wysłać do 10 i 30 XI.

X Olimpiada Geometryczna

1 miesiąc temu

20 X będzie rozegrana w IM UWr X Irańska Olimpiada Geometryczna w 5 kategoriach (w tym Open). Nauczyciele mogą przesyłać zgłoszenia uczniów ze szkół na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl do 15 X.

Dzień origami

11 miesięcy temu

24 X obchodzony jest Światowy Dzień Origami.

Matematyka w obiektywie

1 rok temu

1 XI mija termin przesyłania prac na XIII edycję konkursu fotograficznego Matematyka w obiektywie.

A jednak się obraca...

4 tygodnie temu

Do 30 XI w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę p.n. "A jednak się obraca, czyli rubikowy zawrót głowy" prezentującą łamigłówki logiczno-manualne z kolekcji Mikołaja Zawady - studenta IM UWr.

Kalejdoskop na wystawie

3 miesiące temu

Do 30 XI w  galerii "Pod Hugonem" w IM UWr prezentowana jest wystawa "Kalejdoskop matematyczny" przygotowana przez Bibliotekę WMI UWr.

Strony