Zmarł prof. Okrasiński

6 VI zmarł prof. Wojciech Okrasiński urodzony 27 III 1950 w Rawiczu, gdzie jego ojciec był architektem miejskim. W 1973 ukończył studia matematyczne w IM UWr i tu rozpoczął pracę, doktoryzował się w 1979, a w 1994 uzyskał habilitację. Od 1997 pracował na Politechnice Zielonogórskiej (połączonej w 2001 z WSP pod nazwą Uniwersytet Zielonogórski). W 2004 otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. Od 2007 do przejścia na emeryturę pracował na PWr. Zajęcia ze studentami prowadził przez 46 lat. Był autorem wielu prac z modelowania matematycznego (w tym z modelowania rozwoju anoreksji), równań różniczkowych i całkowych oraz ich zastosowań. Prowadził działalność popularnonaukową (wykłady dla młodzieży w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu i Gimnazjum w Sierakowie). Był pasjonatem kultury hiszpańskiej (z wyłączeniem corridy). Znajomi mawiali, że był własnością swojego jamnika Aszera, który prowadził pana tam, gdzie chciał. Pogrzeb prof. Okrasińskiego odbędzie się 12 VI w Rawiczu. O godz. 12 będzie odprawioona msza żałobna w kościele św. Andrzeja Boboli, po mszy odbędą się uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Parafialnym w Rawiczu.

4 lata temu