Olimpiada Lingwistyczna 2020/21 - III etap

W roku szkolnym 2020/21 zawody III etapu odbędą się zdalnie 25 IV. Przebieg będzie analogiczny jak w II etapie (konieczne kamera, mikrofon i możliwość zrobienia dobrej jakości zdjęcia lub skanu, zakaz używania słuchawek i ekranów dotykowych), ale rozwiązywanie będzie możliwe tylko na papierze, a treści zadań będzie można wydrukować sobie bezpośrednio przed zawodami. Prosimy o wcześniejszy kontakt w razie problemów ze sprzętem lub połączeniem. Można też skorzystać z pomocy szkoły.

Uwaga:

  • zgodnie ze zmianami w regulaminie OLM w roku 2020/21 finaliści (w liczbie min. 40) zostaną wyłonieni spośród uczestników III etapu według sumy pozycji w rankingach wyników II i III etapu, przy czym przez pozycję będziemy rozumieć liczbę osób, które uzyskały wyższy wynik;
  • przypominamy, że organizatorom przysługuje prawo do rozstrzygnięcia wątpliwości oraz potencjalnych remisów w drodze egzaminu ustnego.

Przebieg zawodów 25 IV:

Zawody odbędą się przy użyciu programu MS Teams; warto mieć go zainstalowanego na komputerze, na którym będzie się pracować podczas zawodów. Do godz. 7.30 zamieścimy poniżej adresy, przez które należy dołączyć do spotkania online.

Dozwolone jest użycie tylko jednego komputera (lub laptopa), ew. telefonu i wolno używać go jedynie do komunikacji z jury oraz ew. oglądania pliku z treściami zadań. Wszelkie notatki i rozwiązania mogą być sporządzane wyłącznie na papierze.

Zabezpieczony hasłem link do pliku z treściami zadań zostanie udostępniony poniżej. Zalecamy posiadanie jak najnowszego programu do odczytu plików PDF. Podobnie jak w poprzednich etapach nie podamy, jakich języków dotyczą zadania. Treści zadań można wydrukować. Nie wolno kontaktować się z kimkolwiek poza osobą nadzorującą przebieg zawodów w MS Teams ani używać jakichkolwiek zasobów wiedzy poza wiedzą własną!

Na niedzielne zawody należy zgłosić się najpóźniej o godz. 8.40, dołączając do wskazanego poniżej spotkania na platformie MS Teams z włączoną kamerą i mikrofonem (na czas pisania można ściszyć głośnik do poziomu pozwalającego reagować na polecenia osoby nadzorującej). Nie wolno mieć założonych słuchawek! Należy mieć przygotowaną odpowiednią ilość niezapisanego i niezadrukowanego papieru (dowolnego formatu, czysty, w kratkę lub w linie), wystarczająco dużo przyborów do pisania, dokument ze zdjęciem pozwalający stwierdzić tożsamość oraz - według potrzeb i uznania - posiłek i/albo napoje.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zakończenia zawodów przebywać samotnie w pomieszczeniu. W trakcie zawodów nie wolno dokładać niczego na stół. W każdej chwili należy być gotowym do komunikacji z osobą nadzorującą i wykonać jej polecenia (np. skierować inaczej kamerę, pokazać do niej coś w zbliżeniu itp.). Na wypadek, gdyby poproszony o to zawodnik nie mógł z powodów technicznych udostępnić swojego ekranu, należy mieć przygotowane lusterko (może być aplikacja w telefonie), w którym będzie można pokazać do kamery odbity obraz ekranu.

Od chwili gdy osoba prowadząca spotkanie zezwoli na otwarcie pliku z zadaniami, zawodnicy rozwiązują je przez 180 min, zapisując rozwiązania na kartkach. Po upływie tego czasu należy pokazać każdą z wysyłanych kartek do kamery, a następnie niezwłocznie zrobić skany lub zdjęcia swoich odpowiedzi do kolejnych zadań (na każdej stronie odpowiedź do najwyżej jednego zadania!) i przesłać je na adres olimpiadalingwistyczna@gmail.com, zapisując wysyłaną wiadomość wraz z załącznikami. Rozwiązania na kartkach należy włożyć do koperty i przechowywać w stanie niepoprawionym (w przeciwnym razie nie będą mogły stanowić podstawy do ew. reklamacji).
Wiadomość powinna mieć w temacie imię i nazwisko zawodnika. Imieniem i nazwiskiem powinna być również podpisana literami drukowanymi w lewym górnym rogu każda strona rozwiązań!
Prosimy o fotografowanie/skanowanie stron kolejno i jeśli będzie to kilka plików, nadanie im nazw "zad1", "zad2" itd. (z domyślnym rozszerzeniem w zależności od typu pliku).