XIV Dolnośląski Festiwal Nauki (2011)

statystyki XIV DFN w IM UWr

We wszystkich imprezach festiwalowych w Instytucie Matematycznym UWr wzięło udział 7411 uczestników.

• Maraton Matematyczny - 3489 zawodników
  • Finał Maratonu - 811 zawodników
  • Świat Gier Logicznych - 1720 uczestników
  • Gra życie, dylemat więźnia... - 785 słuchaczy
  • Arytmetyka kooperacji - 606 słuchaczy
  • licytacja prac z konkursu matematycznego origami Żuraw przyniosła 550 zł, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie obozów matematycznych organizowanych przez FMW

program imprez organizowanych przez IM UWr

W ramach XIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu Instytut Matematyczny UWr organizuje następujące imprezy:

X MARATON MATEMATYCZNY

(hol Instytutu Matematycznego UWr)

• 15 IX 2011, godz. 8-15 - eliminacje dla wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów (ostatnie wejście o 14)
  • 16 IX 2011, godz. 8-15 - eliminacje dla wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych i szkół pozawrocławskich (ostatnie wejście o 14)
  • 17 IX 2011, godz. 8-10 - eliminacje "last-minute" (ostatnie wejście o 9)
  • 17 IX 2011, godz. 10-24 (lub dłużej) - finały

Szczegółowe informacje i regulamin Maratonu są dostępne z MENU na marginesie.

WROCŁAWSKIE SPOTKANIA MATEMATYCZNE

(sala HS Instytutu Matematycznego UWr)

• 15 IX 2011, godz. 10.00, 12.00, dodatkowo 14.00
    Gra w życie, dylemat więźnia i przestrzenne gry ewolucyjne - Krzysztof Topolski (IM UWr) i studenci z Koła Naukowego Biomatematyków "Topola"
  • 16 IX 2011, godz. 10.00, 12.00, dodatkowo 14.00
    Czy warto być altruistą - arytmetyka kooperacji - Krzysztof Topolski (IM UWr)

ŚWIAT GIER LOGICZNYCH I STRATEGICZNYCH

(sale 601 - 607 Instytutu Matematycznego UWr)

• 15-17 IX 2011, godz. 9-15, wejścia o pełnych godzinach, seanse po 45 min, ostatnie wejście o 14.00
    Demonstracje gier, nauka zasad i rozgrywki. Impreza obsługiwana przez Klub Gier Planszowych "Koloseum" z Wrocławia.

WYSTAWA KARYKATUR ZNANYCH MATEMATYKÓW

(hol Instytutu Matematycznego UWr)

• 15-21 IX 2011 (wystawa będzie eksponowana do końca semestru zimowego), godz. 9-17
    Zrób sobie matematyka - wystawa prac znanego wrocławskiego plastyka Tomasza Brody
    W sobotę 17 IX 2011 w godz. 10-11 na stoisku z książkami Tomasz Broda będzie podpisywał swoją książkę "Zrób sobie Wrocław".

LICYTACJA MODELI MATEMATYCZNEGO ORIGAMI

(hol Instytutu Matematycznego UWr)

• 17 IX 2011 od 10:30 będą licytowane prace z konkursu matematycznego origami Żuraw. Licytacja prowadzona będzie na rzecz Fundacji Matematyków Wrocławskich. Galeria zlicytowanych prac finalistów I edycji konkursu znajduje się tutaj, a galeria prac licytowanych w tym roku jest tutaj. Zapraszamy, żeby poszukać czegoś dla siebie lub szkolnej pracowni matematycznej. Cena wywoławcza każdego modelu to 6 zł, kwota przebicia - 2 zł.

Za prowadzenie licytacji dziękujemy nauczycielom matematyki - instruktorom origami: Sylwii Szczęsnej-Cichoń (SP107 Ww) i Sebastianowi Guzowi (LO 14 Ww).

miejsce imprez

Maraton Matematyczny, Wrocławskie Spotkania Matematyczne, Świat gier logicznych i strategicznych oraz wystawy odbywają się w Instytucie Matematycznym UWr
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
(budynek tuż przy moście Grunwaldzkim)
dojazd z dworców PKP i PKS autobusami linii 145 i 146 do przystanku "Most Grunwaldzki"

osoba do kontaktu

tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: Malgorzata.Mikolajczyk@math.uni.wroc.pl

rezerwacje

Na Maraton Matematyczny, Wrocławskie Spotkania Matematyczne i Świat gier logicznych i strategicznych obowiązują rezerwacje dla grup. Należy je wysłać za pomocą formularza on-line. Wcześniej prosimy sprawdzić aktualny stan rezerwacji, korzystając z MENU na marginesie. Wiele terminów jest już zajętych.

Jeśli ktoś dokonał rezerwacji z nadmiarem, a faktyczna liczba uczniów będzie mniejsza, prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego faktu mejlem na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl (podając nazwę szkoły, datę i imprezę, na jaką zrobiono rezerwację, oraz zaktualizowaną liczbę uczestników). W przeciwnym razie niepotrzebnie zablokowane będą miejsca, z których mogłyby skorzystać inne szkoły.