XXI Matematyczny Marsz na Orientację (2023)

film

Tu jest film z Marszu autorstwa uczniów ZS 3 Wrocław: Ignacego Gołasia i Łukasza Dziuby.

terminarz

• zgłoszenia do 20 IX 2023
  • ogłoszenie listy startowej 28 IX 2023
  • zawody 30 IX 2023

lokalizacja

XXI WMMnO odbędzie się w sobotę 30 IX w Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze we Wrocławiu. Gospodarzem zawodów jest ZS nr 3 (ul. Szkocka 64, Wrocław). Sekretariat zawodów będzie zlokalizowany na boisku asfaltowym za budynkiem szkoły (wejście na boisko jest od prawej strony szkoły, stojąc twarzą do frontu budynku). Prosimy o zabranie koców piknikowych. Na miejscu będzie zorganizowana szatnia dla zawodników oraz dostęp do toalet. Pod szkołą nie ma miejsc parkingowych. Najbliższe bezpłatne parkingi znajdują się:

• na rogu ulicy Strzegomskiej i Rogowskiej (Park & Ride)
  • przed CH Leroi Merlin przy ul. Granicznej lub w kompleksie handlowym Factory także przy ul. Granicznej (tu jednak bezpłatne są tylko 2 godziny postoju, potem trzeba pobrać nowy bilet parkingowy),
  • przed wejściami do Parku Tysiąclecia od strony ul. Granicznej na wysokości siedzib Factory i Mercedes Benz oraz wzdłuż drogi równoległej do AOW,
  • przed Skateparkiem i Halą Wrotkarską na północnym skraju Parku Tysiąclecia (dojazd ul. Rogowską, dalej w lewo koło Biedronki i pod wiaduktem kolejowym).

Teren zawodów obejmuje cały Park Tysiąclecia (część leśną i sportową). Wejście na ten teren w sobotę 30 IX przed rozpoczęciem zawodów grozi dyskwalifikacją. Poniższa mapka przedstawia teren zawodów oraz lokalizację startu i mety.

Mapka przedstawia dojście z bazy na teren z zawodów - czas ok. 12 minut (kolor pomarańczowy) oraz bezpłatne miejsca parkingowe (kolor czerwony).

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• młodzicy (kl. 4-6 SP)
  • juniorzy (kl. 7-8 SP),
  • szkoły średnie,
  • studenci ( i absolwenci szkół wyższych),
  • nauczyciele i rodzice z dziećmi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 IX za pomocą formularza on-line. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie oraz 1 patrol trzyosobowy złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Ograniczenie to nie dotyczy szkół, które były (lub będą) gospodarzami i organizatorami MMnO. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). Jest to impreza dla szkół, więc (poza studentami) nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych (w tym od rodziców). Lista zgłoszonych szkół jest tutaj.

dojazd na miejsce zawodów

• pociągiem do stacji Wrocław-Grabiszyn i dalej 3 przystanki autobusem MPK
  • autobusami miejskimi 119, 124, 126, 134, 136 lub 143 do przystanku "Szkocka" i dalej dojście 15 min piechotą ulicą Szkocką (uczniowie mają we Wrocławiu bezpłatne przejazdy komunikacją miejską)
  • dojazd własny (autokary, busy, samochody powinny wysadzić zawodników pod budynkiem szkoły i przejechać na parkingi we wskazanych wyżej miejscach)
  • rowerem (dobrze skomunikowanymi wałami nad rzeką Ślęzą)

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. W tym roku zwycięzcy nie mogą wziąć udziału w XXXVI Turystycznym Marsz na Orientację Orientuj się i licz rozgrywanym w Łodzi, bo odbywa się w tym samym terminie, co Marsze Wrocławskie.

harmonogram dnia

• 8:30 - otwarcie sekretariatu zawodów i kiermaszu ciast
  • 9:30 - otwarcie zawodów
  • 10:00 - pierwsza minuta startowa