XVI Matematyczny Marsz na Orientację (2018)

galeria zdjęć

Autorką zdjęć z Marszu jest p. Ewa Waśkowska z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

lokalizacja

XVI WMMnO odbędzie się w niedzielę 7 X 2018 we wrocławskim Parku Grabiszyńskim. Bazą zawodów będzie Centrum Edukacji Międzynarodowej (ul. Racławicka 101). Dojazd do ul. Racławickiej (przystanek Rymarska) autobusami 125, 126, 248, 251. Miejsca parkingowe dla autokarów i busów przygotowane będą na parkingu Centrum Edukacji Międzynarodowej (wjazd od  ulicy Rymarskiej).

Mapka poglądowa poniżej przedstawia usytuowanie miejsca zawodów.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• młodzcy (klasy IV-VI SP),
  • juniorzy (kl. VII-VIII SP i kl. III GM),
  • seniorzy (szkoły ponadgimnazjalne),
  • studenci i absolwenci szkół wyższych,
  • nauczyciele i rodziny.

Zapisy prowadzone są do 30 IX 2018 za pomocą formularza on-line. Przed zgłoszeniem szkoły należy zapoznać się z regulaminem MMnO.  Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie oraz 1 patrol złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). Pierwszeństwo przyjęcia mają szkoły zgłaszające pełną liczbę patroli. Jest to impreza dla szkół, więc nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych.

W przypadku gdy liczba zgłoszeń przekroczy 1000 zawodników (limit stosowalności przepisów dla imprez masowych), nie wszystkie zgłoszone szkoły będą przyjęte do Marszu. Wtedy o kolejności przyjęć w danej kategorii zdecyduje liczba punktów rankingowych podana w formularzu zgłoszeniowym. Dokładny opis tej punktacji jest tutaj. Wybiórczo szkoły mogą zostać poproszone o przeslanie kalkulacji punktów. Poza systemem kwalifikowane będą szkoły będące byłymi, aktualnymi lub przyszłymi organizatorami i współorganizatorami MMnO. Po zamknięciu zgłoszeń ogłoszona zostanie lista startowa patroli uczestniczących w Marszu.

harmonogram dnia

• 8:30 - otwarcie sekretariatu zawodów
  • 9:30 - uroczyste otwarcie zawodów
  • 10:00 - pierwsza minuta startowa
  • 14:00 - zakończenie działania punktów kontrolnych
  • 14:30 - zakończenie konkurencji sportowych, łamigłówkowych, wiedzowych i rozdanie nagród
  • 15:00 - zakończenie zawodów głównych i rozdanie nagród

imprezy towarzyszące

Podczas zawodów przewidziano:

• bezpłatnie: wodę mineralną i zupę dla wszystkich zawodników (po powrocie z trasy)
  • kiermasz wypieków domowych + kawa, herbata
  • bufet z ciepłymi daniami
  • kiermasz książek i łamigłówek
  • konkursy sportowe
  • turniej łamigłówek logicznych
  • pokazy sprzętu policyjnego
  • zajęcia z robotyki
  • turniej szachowy.
  • turniej szczura
  • rozgrywki w ping-ponga
  • warsztaty plastyczne

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. W tym roku nie ma możliwości wyjazdu zwycięzców na Matematyczny Marsz na Orientację Orientuj się i licz w Łodzi, gdyż zawody te rozgrywane są równolegle z wrocławskimi.

patronat

• Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UWr