Matematyczna Norwegia

terminarz:

  • zgłoszenia do 15 VI (lub do wyczerpania miejsc) przez formularz online
  • wpłaty: do 20 VI - 2500 zł, do 7 VII - 5000 zł (potwierdzenie wpłaty każdorazowo należy wysłać na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl), przed wyjazdem 400 zł (rejs)
  • wyjazd: 7-16 VIII 2024

konto:

Sea Tours, ul. Toruńska 18D lok.G, 80-747 Gdańsk
25 1030 0019 0109 8530 0014 9247
tytułem: Matematyczna Norwegia - imię i nazwisko

koszt:

  • 7500 zł
    w tym: wszystkie przeprawy promowe, 3 z noclegiem (kabiny 2-osobowe tylko w Danii 3 kabiny 4-osobowe, kolacje all-inclusive i śniadania na promie), przejazdy autokarem, noclegi lądowe (pokoje 2-osobowe z łazienką) ze śniadaniami i obiadokolacjami, przejazd pociągiem Flåmsbana w obie strony, opłaty portowe i drogowe (mosty, tunele), opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie w Signal Iduna: KL (25000 euro), NNW (20000 zł), bagaż (1100 zł), obowiązkowa opłata na TFG i TFP
  • opłaty dodatkowe:
    - dojazd pociągiem do Gdyni i z powrotem (150 zł)
    - rejs po Nærøyfjord 400 zł (płatne na konto Sea tours)
    - wypożyczenie specjalistycznego sprzętu do wędrówki po lodowcu 500 zł
    - rejs łódką pod lodowiec 75 koron (w obie strony)
    - Centrum Lodowcowe w Gjerde (95/65 koron)
    - Muzeum Ropy Naftowej w Stavanger (150/60 koron)
    - funikular na wzgórze Floien (140/80 koron)
    - Muzeum Muncha Oslo (180 koron)
    - Muzeum Narodowe (Galeria Sztuki Współczesnej) Oslo (200 koron)
    - Muzeum Nauki i Techniki Oslo (125 koron),
    - Fram Museum Oslo (100/50 koron),
    - Kon Tiki Museum Oslo (100/50 koron),
    - Centrum Nauki "Inspiria" z planetarium w Gralum (165/105 koron).

operator:

Sea Tours Gdańsk
Morskie i Skandynawskie Biuro Podróży
ul. Toruńska 18D lok.G, 80-747 Gdańsk

kontakt:

Małgorzata Mikołajczyk
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl
tel. 71 3361085 lub 71 3757416

pilot

Anna Zakrzewska

uwagi

  • Uwaga na białe noce.
  • Walutą Norwegii jest korona, która dzieli się na 100 øre (1 korona norweska to ok. 38 gr). Walutą Szwecji jest korona szwedzka, która dzieli się na 100 øre (1 korona szwedzka to 38 gr). Walutą tranzytowej Danii jest korona duńska, która dzieli się na 100 öre.(1 korona duńska to ok. 59 gr). .
  • Kajuty na promie z/do Gdyni oraz pokoje są 2-osobowe (ten sam podział). Podany niżej podział dotyczy kajut na promie z Danii do Norwegii.

co trzeba zabrać

  • paszport lub dowód osobisty
  • legitymację nauczyciela, emeryta
  • prowiant wg uznania
  • wygodne obuwie (ew. raczki), odzież na lodowiec (kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową), okulary przeciwsłoneczne, czapkę/opaskę 

orientacyjny program:

7 VIII

  • 11:00 - wyjazd pociągiem do Gdyni
  • 16:09 - przyjazd do Gdyni
  • 18:00 - odprawa na terminalu promowym w Gdyni (ul. Polska 4), zaokrętowanie, kolacja all-inclusive
  • wypłynięcie promu Stena Line z Gdyni do Karlskrony
  • nocleg na promie

8 VIII

  • śniadanie na promie
  • widoki
  • przypłynięcie do Karlskrony, wyokrętowanie
  • przejazd mostem Oresund do Danii
  • Odense - zwiedzanie miasta (dom Andersena, muzeum kolei)
  • nocleg w Kolding

9 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • przejazd do Aarhus, spacer po mieście - Europejski Szlak Gotyku Ceglanego, najdłuższa i najwyższa katedra w Danii, Stare Miasto, modernistyczny ratusz, pałac Marselisborg - letnia rezydencja rodziny królewskiej,
  • przejazd do Hirsthals
  • odprawa biletowa na prom Fjord Line, zakwaterowanie
  • wypłynięcie promu z Hitrsthals do Stavanger
  • kolacja all-inclusive na promie
  • nocleg

10 VIII

  • 05:00-06:00 śniadanie na promie
  • widoki
  • 06:30 - przybicie do portu w Stavanger, wyokrętowanie
  • przejazd najdłuższym i najgłębszym podwodnym tunelem na świecie (Ryfylketunel)
  • przejazd pod Ząb Wikinga - platformę widokową nad Lysefjord – Preikestolen / Pulpit Rock 
  • wejście Preikestolen (ok. 2 h, 8 km w obie strony)
  • powrót do Stavanger, spacer po mieście (katedra romańska, stare miasto, dzielnica kolorowych domków, Muzeum Ropy Naftowej)
  • kolacja w hotelu
  • nocleg

11 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • przejazd do Bergen nadmorską drogą wzdłuż fiordowego wybrzeża, 2 przeprawy promowe po fiordach
  • spacer po Bergen - Mieście 7 Wzgórz: Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – zabytek klasy “0” na światowej liście UNESCO), targ rybny, wjazd funikularem na wzgórze Floien - widok na Bergen
  • kolacja w hotelu
  • nocleg

12 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • przejazd przez Voss, postój przy wodospadzie Tvindefossen oraz na przełęczy Stanheim
  • przejazd do Gudvangen
  • rejs po Nærøyfjord do Flåm – najwęższy fiord Norwegii wpisany na światową listą UNESCO
  • wycieczka pociągiem Flåmsbana z widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm
  • przejazd najdłuższym tunelem drogowym na świecie do Laerdal
  • zakwaterowanie w hotelu, kolacja
  • wieczorny spacer po mieście
  • nocleg

13 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • wycieczka na drugą stronę Sognefjord pod lodowiec Nigardsbreen (przeprawa promowa z Fodnes do Mannheller przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord), przejazd przez miejscowości Kaupanger, Sogndal oraz Gaupne do osady Gjerde, dalej przejazd na parking przy jeziorze pod lodowcem, wędrówka na punkt widokowy pod czołem lodowca Nigarsbreen – około 60 min w jedną stronę spokojnym tempem (możliwość pokonania części szlaku łódką po jeziorze lodowcowym), spacer po lodowcu (możliwa 2-godzinna wyprawa z przewodnikiem)
  • Centrum Lodowcowe w Gjerde
  • powrót do hotelu w Laerdal
  • kolacja w hotelu
  • nocleg

14 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • przejazd do Borgund z najlepiej zachowanym kościołem słupowym (Stavkirke) w Norwegii,
  • przejazd do Oslo, zwiedzanie stolicy (Park Vigelanda, Opera, Ratusz z kurantami, Zamek Królewski, wzgórze Holmenkollen, Galeria Narodowa)
  • kolacja w hotelu
  • wieczorny spacer po centrum
  • nocleg

15 VIII

  • śniadanie w hotelu
  • wyjazd w kierunku Szwecji nadmorską autostradą
  • Centrum Nauki "Inspiria" z planetarium w Gralum
  • przejazd do Karlskrony
  • odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom do Gdyni
  • wypłynięcie promu Stena Line z Karlskrony
  • kolacja all-inclusive na promie
  • nocleg na promie

16 VIII

  • śniadanie w restauracji na promie
  • 07:30 przypłynięcie promu do Gdyni
  • 11:47 - wyjazd pociągu z Gdyni
  • 17:03  - przyjazd do Wrocławia

 

uczestnicy:

l.p. imię i nazwisko afiliacja pok/kab kab1 Munch
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
Teresa Amrozińska
Renata Boszko
Sabina Cicha
Jolanta Domagała
Irena Jarząbek
Mirosława Jaworska
Justyna Kołodziej-Drzazga
Ryszard Drzazga
Dorota Kępczyńska-Pańczyszyn
Mateusz Pańczyszyn
Maria Kobzdej-Śmietana
Małgorzata Kołaczkowska
Melania Kubik
Paweł Kubik
Ewa Kulon
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz
Gabriela Lindenblat
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Sylwia Mrowiec-Paśko
Irena Nowicka
Ewa Pater
Urszula Pawlak
Bożena Polak
Urszula Pruszyńska-Mincer
Teresa Rogowska
Barbara Roszkowska-Lech
Bogumiła Roszkowska
Bogusława Rozmysłowicz
Roman Rozmysłowicz
Barbara Sieczka
Irena Siedlecka
Maria Sierota
Maria Solarek
Leszek Solarek
Wanda Sowińska-Greiner
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Agnieszka Tańska
Leszek Trzeciak
Renata Wiśniowska-Trzeciak
Grażyna Wasilewska
Elżbieta Weber
Beata Wolny
Jakub Wolny
Małgorzata Zroski
SP 1 Siechnice
LO 8 Wrocław
LO 10 Wrocław
ZS 3 Wrocław
SP 1 Siechnice
ZS 3 Wrocław
SP 3 Głogów
SP 3 Głogów
SP Miękinia
SP Miękinia
DCIZiDN Wałbrzych
PWr
ZS Amigo Ww
ZS Amigo Ww
SP Lubawka
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 1 Siechnice
ZS10 Wałbrzych
oSdM
IM UWr
SP 50 Wrocław
SP 1 Siechnice
SP 86 Wrocław
LO 1 Wrocław
SP 19 Wrocław
IM UWr
SP 50 Wrocław
WMINI PW
WMINI PW
SP Lubawka
SP Lubawka
ZS Dobrzeń Wielki
SP Lubomierz
SP Miękinia
ZSP Energetyk Wch
ZSP Energetyk Wch
ZS 3 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 72 Wrocław
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
SP 50 Wrocław
SP 93 Wrocław
SP Miękinia
SP Miękinia
LO 8 Wrocław
1
2
3
4
5
6
7
7
8
8
10
11
12
12
13
14
14
5
10
16
16
17
11
18
19
19
6
13
20
20
21
21
22
1
3
23
23
4
15
15
18
24
24
17
2
9
9
22
1
2
3
4
5
6
7
7
8
8
9
10
11
11
12
13
13
5
9
14
14
15
10
16
17
17
6
12
18
18
7
7
20
1
3
20
21
4
13
13
16
22
22
15
2
8
8
20
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
-
-
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
-
-
-
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
  wolne miejsca 0      

lista rezerwowa:
1) Magdalena Nowak ZSZ nr 5 Ww

 

ZałącznikWielkość
PDF icon warunki uczestnictwa w wyjeździe359.68 KB