XIX Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej

laureaci

• I m. 110 pkt.
    Kornel Sikora XIV LO Warszawa
    (I m. w 2020, II m. w 2019)
  • II m. 100 pkt.
    Dominik Bysiewicz student UJ
    (I m. w 2019, IV m. w 2020)
  • III m. 80 pkt.
    Agata Stępińska XIV LO Warszawa
  • IV m. 74 pkt.
    Igor Klimczak XIV LO Warszawa
  • V m. ex aequo 68 pkt.
    Michał Kwiatkowski, Mateusz Pałucki I LO Piotrków Trybunalski
  • VI m. 62 pkt.
    Dominika Radaszewska LO PŁ Łódź
  • VII m. ex aequo 60 pkt.
    Tomasz Basiński XIV LO Warszawa
    Bartosz Chomiński XIV LO Wrocław
    Dawid Ignasiak student IM UWr

Zawody w roku 2021 odbędą się zdalnie. Szczegółowy regulamin jest opublikowany tutaj, a komunikat techniczny - poniżej. Komunikat techniczny był rozesłany do uczestników mejlem. W razie jego braku proszę sprawdzić folder spam. Nie otrzymaliśmy informacji, że do kogoś ten mejl nie został dostarczony.

zgłoszenia zawodników indywidualnych: do 1 VI 2021 za pomocą formularza on-line
zawody zdalne: 12 VI 2021, godz. 9-12
ogłoszenie wyników: do 15 VI 2021
wysyłka nagród: do 20 VI 2021

komunikat techniczny

• W dniu zawodów uczniowie (nie dotyczy to zawodników dorosłych z kategorii S, N i M) dołączają w godz. 8:45-9:00 do spotkań na platformie MS Teams pod poniższymi adresami:
    nazwiska A-MAR
    nazwiska MAS-Z
    W tym celu nie jest potrzebne posiadanie aplikacji Teams, wystarczy wejść przez dowolną przeglądarkę (najlepsze efekty daje podobno MS Edge). Prace uczniów nieobecnych na spotkaniu nie będą sprawdzane.
    Aby wziąć udział w zawodach, uczniowie muszą być wyposażeni w komputer z łączem internetowym, kamerą i mikrofonem. Podczas konkursu nie można mieć słuchawek w/na uszach (mogą leżeć na pulpicie). Kamera musi być ustawiona tak, aby pokazywała twarz zawodnika i pulpit jego biurka. Podczas zawodów uczeń może otworzyć na ekranie treści zadań. Poza tym do zakończenia pisania nie może dotykać myszy ani klawiatury, musi mieć stale włączony mikrofon i przebywać w pomieszczeniu sam. Po zakończeniu rozwiązywania należy zgłosić ten fakt osobie pilnującej przez wirtualne podniesienie ręki. Wówczas każdą kartkę z rozwiązaniem należy na kilka sekund skierować do kamery. Potem można opuścić spotkanie i zająć się wysyłaniem rozwiązań.
  • O godz. 9:00 wszyscy uczestnicy otrzymają mejlem treści zadań. Treści nie będą publikowane przed zakończeniem zawodów. Rozwiązania zadań należy zapisać ręcznie na osobnych kartkach papieru, które powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem zawodnika. Prosimy pisać wyraźnie, używając ciemnego lub czerwonego długopisu/cienkopisu.
  • Do godz. 12:30 wszyscy zawodnicy powinni zeskanować lub sfotografować rozwiązania (ostrość!) i wysłać je mejlem na adresy: ge_zadn@math.uni.wroc.pl, tzn. np. rozwiązanie zadania o numerze 1 należy odesłać na adres ge_zad1@math.uni.wroc.pl. W temacie mejla należy podać swoje imię i nazwisko.

• awaryjny w dniu zawodów
    e-mail: msliw@math.uni.wroc.pl

• sprawy merytoryczne