zdjęcia z wyjazdu
termin
1 - 3 maja 2009
odpłatność
400 zł
Obejmuje koszty przejazdów autokarem, noclegów ze śniadaniami, obiad w Wiedniu, ubezpieczenie (KL 5000 euro i NWW 5000 zł), opiekę pilota. Nie obejmuje innych posiłków i biletów wstępu oraz pamiątkowej koszulki (20 zł).
harmonogram wpłat
- 150 zł/os do 15 III
- 250 zł/os do 15 IV
operator
Agencja Turystyczno-Usługowa Marek Duda
ul. Borowska 1-3, 50-529 Wrocław
biuro czynne pon - pt, w godz. 9 - 16
tel. 071/3674964, tel./fax. 071/7833567
e-mail: atu@sport.wroclaw.pl
http://www.at-u.wroc.pl
Bank Zachodni WBK SA O/Wrocław
28 1090 1522 0000 0001 0152 2374
program wyjazdu
1 V 2009 piątek
- 6:00 zbiórka uczestników (Wrocław, ul. Borowska 1-3 parking), wyjazd
- 8:30 granica PL/CZ w Głuchołazach
- 10:30 przyjazd do Ołomuńca – zwiedzanie Rynku Górnego (kolumna Przenajświętszej Trójcy i astronomiczny zegar ratuszowy) Uniwersytet, Starówka
- 12:15 wyjazd z Ołomuńca
- 13:30 przyjazd do Morawskiego Krasu – Skalny Młyn
http://www.moravskykras.net/pl/morawski-kras.html
- 14:00 Jaskinia Katerinska (bilet normalny 70 kcz, ulgowy 50 kcz) - największa podziemna komora w Czechach (długość 97 m, szerokość 44 m, wysokość 20 m)
- 15:00 wycieczka terenowa do przepaści Macocha: wąskotorówka + kolejka linowa (bilet normalny 120 kcz, ulgowy 100 kcz)
- 17:30 wyjazd z Morawskiego Krasu
- 19:00 przyjazd do Lechovic, zakwaterowanie w bazie noclegowej „U Zamku” (pokoje 2,3,4 osobowe, sanitariaty na korytarzu)
http://www.pensionuzamku.eu/pol.htm
- 19:30 obiadokolacja (standard)
- Wieczorem spacer po okolicy - kościół Objawienia NMP, dawny rokokowy klasztor loucki przebudowany na zamek (pensjonat i oba ww obiekty są usytuowane w XIX w. parku) - możliwość degustacji win ze znanych miejscowych winnic .
2 V 2009 sobota
- 7:30 Śniadanie
- 8:30 wyjazd z Lechowic
- 10:30 przyjazd do Wiednia (po drodze postój przy spalarni śmieci projektu Hundertwassera), zwiedzanie Kegelgasse (Hundertwasserhaus, Kalke Village, Kunsthaus – muzeum Hundertwassera, bilet grupowy 7 euro, dzieci poniżej 10 lat wstęp wolny) http://www.kunsthauswien.com
- 13:30 przyjazd do zamku Schonbrunn – labirynt i maze (bilet normalny 2.90, studencki 2.40, dzieci 1.40, reszta ogrodów pałacowych bezpłatna, bez wstępu w kilka konkretnych miejsc, np. na gloriettę, do ZOO, do palmiarni itp. - jeśli ktoś chce wejść do zamku, bilet jest po 9.50, stud. 8.50. dzieci 5.90
http://www.schoenbrunn.at/,
stacja kolei Hofpavilon-Hietzing Otto Wagnera Schönbrunner Schloßstraße
- 16:00 Muzeum Techniki (bilet grupowy 7.00 euro, stud., dzieci 5.00 euro)
http://www.technischesmuseum.at/ (więcej o poszczególnych wystawach http://www.technischesmuseum.at/default.asp?id=18&cid=18&al=Englisch)
- 18:30 zakwaterowanie:
38 osób w apartamentach u pp Zielińskich na Schallergasse 16 (4-6 os/1 apartament)
10 osób w hostelu Kolpingsfamilie Wien Meidling na Bendlgasse 10-12 (pok. 3 i 4-osobowe)
- 19:30 chętni mogą zjeść obiadokolację (6 euro/os) w Gasthaus „Maria” na Wolfganggasse 16
- 20:30 wyjazd na Grinzing http://wieden.poznaj.info/grinzing.html
- 24:00 powrót na nocleg
3 V 2009 niedziela
- 7:30 śniadanie (zakwaterowani w apartamentach pp Zielińskich w Gasthaus „Maria”, pozostali w hostelu), zdanie pokojów
- 9:00 przejazd na plac Karola, zwiedzanie Pawilonu Secesji z „fryzem Beethovena” Klimta, możliwość zwiedzania (bilet normalny 6.00 euro, ulgowy 3.50 euro, grupowy 4.00 euro), Majolikahaus Linke Wienzeile No. 38 róg Köstlergasse
http://przewodnik.onet.pl/1620,7356,1181786,artykul.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Budynek_Secesji_w_Wiedniu
- 10:15 trasa piesza po historycznym centrum miasta: plac Karola – barokowy kościół Karola Boromeusza – secesyjny przystanek dawnej kolei miejskiej Otto Wagnera – Ring – Opera – ul. Karyncka – Katedra św. Szczepana
- 12:00 Ankeruhr Hoher Markt (zegar figuralny)
- 12:30 Muzeum Zegarów na Schulhof (w niedzielę wstęp wolny) – Graben (dziękczynna Kolumna Zarazy) – Kohlmarkt
- 14:00 plac Michała - 2,5 godz. czasu wolnego, możliwość zwiedzenia Muzeum Globusów na Herrengasse (bilet normalny 5.00 euro, ulgowy 3.00 euro, grupowy 3.00 euro) http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=3049
Skarbca (normalny 10 euro, grupowy 7, studenci 5, uczniowie 3) http://www.khm.at/schatzkammer/
http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=3115
Apartamentów cesarskich (9.90 euro, studenci 8.90, dzieci 4.90) http://www.wien.info/hofburg/hofburg-e.html
http://www.hofburg-wien.at/de/
lub Muzeum Leopolda (sztuka austriacka, w tym Schiele, Klimt, Kokoschka, Moser
normalny 10, grupowy 7, nauczyciele, uczniowie, studenci 6.50)
http://www.leopoldmuseum.org/index_en.html
– każdy zdąży tylko w jedno miejsce, trzeba wybierać
- 16:30 Hofburg – rezydencja cesarska (In der Burg, plac Bohaterów, Burggarten, Neue Burg) – Ring
- 17:00 przejazd na Prater
- 18:00 Planetarium (seans „Secret of the Southern Sky” bilet grupowy 7,00 euro)
http://www.planetarium-wien.atl
- 19:00 czas wolny na Praterze (3 godz.) wejście jest za darmo, ceny poszczególnych atrakcji 1-10 euro, np.
http://www.prater.at
http://www.prater.wien.info
- 22:00 wyjazd z Wiednia, jazda non stop, przyjazd do Wrocławia między 5:00 a 6:00 w poniedziałek 4 V
uczestnicy
l.p. |
imię i nazwisko |
szkoła |
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
|
Joanna Aleksandrowicz
Teresa Amrozińska
Teresa Baranowska
Beata Bernacka
Dorota Brociek
Krystian Cieślik
Jolanta Dróżdż
Małgorzata Dwojak
Janina Frączek
Zofia Gajos
Elżbieta Gaweł
Lidia Gaweł
Joanna Grabowska
Aleksandra Heluszka
Elżbieta Jonko
Ewa Karolczak
Paweł Kirwiel
Anna Kowalska
Michał Kowalski
Joanna Michnikowska
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Olga Mikołajczyk
Gabriela Pendyk
Beata Piecuch
Barbara Pielucha
Dariusz Piotrowski
Iwona Polak
Magdalena Polesiuk
Urszula Polesiuk
Urszula Pruszyńska-Mincer
Piotr Przyborowski
Marcin Rudziński
Barbara Sikora
Dorota Stelmach
Piotr Stelmach
Norbert Sulikowski
Ewelina Szymczak-Cieślik
Edyta Tyrcz
Danuta Tyrcz
Małgorzata Wilczyńska
Janusz Wilczyński
Wioletta Wilk
Barbara Wiśniewska-Wypchlak
Małgorzata Woźniak
Włodzimierz Wypchlak
Lidia Wysocka
Iwona Zych
Marek Duda - pilot
|
SP 23 Wrocław
SP Siechnice
Lauder Etz Chaim Wrocław
GIM Miękinia
IM UWr
SP Dobrzykowice
ZS 8 Wałbrzych
SP 37 Wrocław
SP ??? Wrocław
SP ??? Wrocław
SP 108 Wrocław
SP 108 Wrocław
GIM Miękinia
WPM
SP Siechnice
WPM
SP 23 Wrocław
GIM 28 Wrocław
GIM 28 Wrocław
???
WPM
IM UWr
IM UWr
X LO Wrocław
II LO Opole
GIM 28 Wrocław
SP Siechnice
X LO Wrocław
ZS 8 Wałbrzych
ZS 8 Wałbrzych
G 2 Wrocław
IM UWr
U w Olsztynie
G 5 Wrocław
SP Dobrzykowice
SP Dobrzykowice
X LO Wrocław
SP Dobrzykowice
G 1 Ząbkowice
ZS 8 Wałbrzych
SP Dobrzykowice
SP Dobrzykowice
???
SP Dobrzykowice
X LO Wrocław
SP Dobrzykowice
U w Olsztynie
IM UWr
ATU
|